Son Yılların Yükselen Trendi Minimal Ev Dizaynları

Son Yılların Yükselen Trendi Minimal Ev Dizaynları

Son Yılların Yükselen Trendi Minimal Ev Dizaynları

Ankara iç mimarlık hizmetinden yaralanmak isteyen kişiler son zamanlarda daha da popülerleşmiş minimalist tasarımları daha çok talep ediyor. Aslında minimalist yaklaşım sadece ev dekorasyonuna ait bir yaklaşım değil, 1960’larda sanat akımı olarak başlamış günümüzde ise hayatın her alanına girmiş bir kavramdır.

“Az, çoktur” ilkesiyle tanınan minimalizm, ilk olarak 1960’lı yıllarda görsel sanatlar ve müzikte kullanılan bir akım şeklinde ortaya çıkmış daha sonra yaşamın her alanında anlam kazanmıştır. Kişisel gelişim ve felsefi terim olarak zihnin gereksiz düşüncelerden kurtulması anlamını kazandıktan sonra ev tasarımında da kullanılmaya başlanmıştır. Zira ev en rahat hissettiğimiz yerdir ve minimalist bir felsefe kazanmak istiyorsak minimalist ortamlarda rahat edebilmeyi öğrenmeli, o ortamlarda yaşamalı ve hayatımızın her alanında bu yaklaşımı kullanmalıyız. Ankara iç mimarlık taleplerinde minimalist bir dekorasyon daha az kaos, daha fazla düzen, göz yormayan objeler ve sadece gerçekten yapılması gereken sorumlulukları vaat ettiğinden zihnin de rahatlamasını sağlar.

Minimalist Dekorasyon

Minimalizm her ne kadar sadelik ve az obje vaat eden bir yaklaşım olsa da bu yapılacak tasarım üzerine daha az düşünülmesi gerektiği anlamını taşımaz. Tasarım yapılacak alanın nasıl daha düzenli olacağı, gerçekten hangi objeler gerektiği, bu objelerin nerede barınacağı, sadelik ve düzenin nasıl sağlanacağı gibi pek çok konu göz ardı edilmeden detaylı biçimde düşünülmelidir. Ankara iç mimarlık hizmetinden yararlanmadan önce gerçekten neye ihtiyacınız olduğunu düşünmelisiniz. İşinize yaramayacak tek bir şeyi bile el altında barındırmamalısınız. Bu konuda size en çok yardımcı olacak şey modern tasarımlı küçük bir dolap olacaktır.

Minimalist Dekorasyonda Renk Seçimi

Tasarım yapılacak yerde sade renkler kullanılması da önemlidir. Eğer sonradan sık sık renk değiştirmeyi düşünmüyorsanız tüm sezonlara uygun soft ve nötr renkleri seçmenizde fayda var. Ancak sadelik her zaman beyaz renk demek değildir. Ankara iç mimarlık minimalist tasarım taleplerinizde sade desenlere, zarif tasarımlara ya da minimalist tasarımlı az sayıda dekorasyona da yer verebilirsiniz. Son zamanlarda mutfak dolaplarında ahşap tasarımın kullanılması minimalist bir yaklaşımla birlikte doğal bir görüntüyü de beraberinde getirmiştir.